Yimpaş AVM’de 6 kişilik olduğu halde 11 kişinin binmeye çalıştığı asansör, zemin kattan boşluğa çakıldı.

Asansör Kazasında Can Veren Emekli Öğretmen Toprağa Verildi

Dün akşam saatlerinde Yimpaş AVM’de 6 kişilik olduğu halde 11 kişinin binmeye çalıştığı asansör, zemin kattan boşluğa çakıldı.

Dün akşam saatlerinde Yimpaş Avm’de 6 kişilik olduğu halde 11 kişinin binmeye çalıştığı asansör, zemin kattan boşluğa çakıldı. Asansöre son anda binmeye çalışan emekli 66 yaşındaki emekli öğretmen Muteber Benekli, kapı ile asansör arasına sıkışarak hayatını kaybederken, bugün toprağa verildi

Yozgat’ta dün akşam saatlerinde 6 kişilik olduğu halde son anda binmeye çalıştığı ve 11 kişiye yükselen asansörün zemin kattan boşluğa çakılması sonucu kapı ile asansör arasında sıkışarak hayatını kaybeden kadın, bugün toprağa verildi.

Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında Yimpaş Avm Salonunda Umut Derneği tarafından kutlama programı düzenlendi. Düzenlenen programa yetişmek isteyen bayanlar, 5’nci katta bulunan salona çıkmak için 6 kişilik asansörü, kapasitesinin üzerine çıkarak 11 kişi ile doldurdular. Zemin katta duran asansöre önce 9 kişi bindi. Kapısı kapanmadan 2 bayan daha binmek isteyince asansör hızla düşmeye başladı. Son anda asansöre binmek isteyen 66 yaşındaki emekli öğretmen Muteber Benekli, kapı ile asansör arasına sıkışarak feci şekilde yaralandı. Sivil Savunma ve İtfaiye ekibinin çalışmaları sonucu sıkıştığı yerden çıkartılan emekli öğretmen, kaldırıldığı Yozgat Devlet Hastanesi’nde tüm çabalara rağmen kurtarılamadı.

YOZGAT BELEDİYE BAŞKANININ EŞİ DE ASANSÖRDEYDİ

Yimpaş Alışveriş ve Kültür Merkezi’nde bir kişinin ölümüyle sonuçlanan kazada, asansör içerisinde bulunan Yozgat Belediye Başkanı Yusuf Başer’in eşi Neriman Başer’in de asansörde olduğu ortaya çıktı. Bayan Başer, asansöre fazla kişinin bindiğini ve kapısı kapanmadan asansörün düştüğünü söyledi. Olayı anlatan Neriman Başer, ôKutlu Doğum Haftası programına katılmak için oraya gittik. Asansör önünde ablamla sıra beklerken bizden önce programın düzenlendiği kata 3 asansör çıktı. Dördüncüde asansör bize geldi biz en öndeydik rahat bir şekilde bindik, bizden sonra 3-4 kişi daha bindi, asansörün kapısı kapanmadan arkadan bir gurup geldi hepsi birden asansöre binmeye çalıştı. Ben arkadan seslendim, ‘fazla binmeyin asansörün kapısı kapanmıyor, birazınız inin’ dedim. Bu arada yine binenler oldu, benim sözüm bitmeden asansör aşağı düştü. Bir kadın asansöre sıkıştı, düşmenin etkisiyle nasıl sıkıştığını tam göremedim sadece ayağını gördüm. Bizleri kurtarmak için erken müdahale oldu. 5-10 dakika içerisinde çıktık. O bayandan başka kimse yaralanmadı” dedi.

Asansör kazasında hayatını kaybeden 66 yaşındaki emekli öğretmen Muteber Benekli, bu gün öğle namazının ardından Yozgat çapanoğlu Büyük Camiinde kılınan cenaze namazına müteakip Yozgat’ta toprağa verildi. Cenazeye Benekli’nin yakınları, Yozgat Belediye Başkanı Yusuf Başer, Yimpaş Holding başkanı Dursun Uyar ve çok sayıda vatandaş katıldı.

21 Nisan 2010 – Haberler.com

keyboard_arrow_up